Voimakiristysistukka
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Pieni kitka neulalaakerin ansiosta.
- Suojattu korroosiosuojapinnoitteella.
- Pölyn- ja vedenpitävä.
- Erittäin suuri puristusvoima pidentää käyttöikää ja parantaa pintalaatua.
- Joustava puristusalue holkkien ansiosta.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen.
Toimitussisältö
Sis. holkkimutterin.
Erikoistarvikkeet
Vetotappi nro 308600–308806.
Holkit nro 309566–309570.
Tekniset tiedot
| Muoto | AD |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 6,3 nopeudella 15000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Kartio | SK 50 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Voimakiristysistukka |
| Kiristysholkki d1 | 20 mm |
| Sopiva hakavain nro 628400 | 52 / 55 |
| Kiristysholkin ulkohalkaisija d | 52 mm |
| Kiristysvoima enintään | 500 Nm |
| A-mitta (pituus) | 90 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 300778 |
|---|---|
| EAN | 4045197550873 |