Voimapidinistukka varmistustoiminnolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Kovakoneistetut varret (rauhallinen käynti!).
- Erittäin suuri kiristysvoima pidentää käyttöikää ja parantaa pintaa.
- Keskeinen työkalukiinnitys optimaalisella pyörintätarkkuudella.
- Sisäänrakennettu pituudensäätöruuvi.
- Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö.
Etu
Nopea ja helppo varmistus jyrsimen ulosvetäytymistä vastaan HB (Weldon) -pinnan kautta. Täydellinen kosketus jyrsimen ja pidikkeen välillä. Kompakti, värähtelyoptimoitu muoto.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten ja HB-pinnalla varustettujen työkalujen kiinnitykseen. Erittäin sopiva raskaaseen lastuamiseen (HPC, TPC).
Toimitussisältö
Sisältää holkkimutterin.
Huomautus
Kiristysreiän uria ei käytetä jäähdytysnesteen siirtoon. Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain suoraan työkalun läpi.
Tekniset tiedot
| Kartio | SK 40 |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Muoto | AD |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Tuotetyyppi | Voimakiristysistukka |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 16 mm |
| A-mitta (pituus) | 73 mm |
| Sopiva hakavain nro 628400 | 45/50 |
| Muoto | AD |
| Kiristysholkin ulkohalkaisija d | 45 mm |
| Kiristysvoima enintään | 520 Nm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 300765 |
|---|---|
| EAN | 4062406250416 |