Päätyjyrsimen dorn, High-Performance, tärinänvaimennettu, sylinterimäinen, jäähdytyskanavarei’illä SK 50 A = 200
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
- Varsi, tapit ja kaikki tärkeät kauluksen tukipinnat on hiottu.
- RFID/Balluff-sirun reiällä.
- Suurennettu tukipinta kauluksessa.
Etusi
Kiinnitykseen erityisesti sovitettu SM-ydin mahdollistaa optimaaliset työstötulokset myös pidemmällä ulkonemalla.
- Ajan säästö maksimaalisilla työstöparametreilla.
- Rauhallinen käynti ja siten täydellinen pintatuloks.
- Kustannussäästöt työkalun pidemmän käyttöiän ansiosta.
- Konakarasuojaus tärinältä.
Toimitussisältö
Sis. lukitusruuvin ja vetotapin.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308600–308806, AB-istukka-avaimet nro 308820 – 308835, erikoisavaimet nro 309840. Jyrsimen kiristysruuvit nro 309860; 309861.
Huomautus
Tasapainotusluokka G 6,3 riippuen suurimmasta käyttöpyörimisnopeudesta.
Muita kokoja pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Muoto | AD |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 6,3 @ 8000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettava |
| Kartio | SK 50 A = 200 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Päätyjyrsinistukka |
| Normi | DIN 6357 |
| Heilahdus | vaimennettu |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 27 mm |
| Jyrsinakaran pituus l4 | 21 mm |
| Akselin halkaisija d1 | 27 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 58 mm |
| A-mitta (pituus) | 200 mm |
| Maks. kierrosluku nmax | 8000 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 301103 |
|---|---|
| EAN | 4045197946218 |