Päätyjyrsinterän pidintappi High-Performance, värinänvaimennettu, sylinterimäinen, jäähdytyskanavarei’illä, SK 40 A = 200
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Varsi, tapit ja kaikki tärkeät kauluksen tukipinnat ovat hiottuja.
- RFID/Balluff-sirureiällä.
- Suurempi tukipinta kauluksessa.
Etu
Kiinnitykseen erityisesti sovitettu SM-ydin mahdollistaa optimaaliset työstötulokset myös pidemmällä ulkonemalla.
- Aikasäästö maksimaalisten työstöparametrien ansiosta.
- Rauhallinen käynti ja siten täydellinen pinnanlaatu.
- Kustannussäästöt työkalun pidemmän käyttöiän ansiosta.
- Koneen kara suojataan tärinältä.
Toimitussisältö
Sis. lukitusruuvin ja vetimen.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308600–308806, AB-istukka-avaimet nro 308820–308835, erikoisavaimet nro 309840. Jyrsimen kiristysruuvit nro 309860; 309861.
Huomautus
Tasapainotusluokka G 6,3 riippuen maksimaalisesta käyttöpyörimisnopeudesta.
Muut koot pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Muoto | AD |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 6,3 nopeudella 8000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Kartio | SK 40 A = 200 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Päätyjyrsimen kara |
| Normi | DIN 6357 |
| Heilahdus | vaimennettu |
| Kiristysholkki d1 | 22 mm |
| Jyrsinakaran pituus l4 | 19 mm |
| Akselin halkaisija d1 | 22 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 48 mm |
| A-mitta (pituus) | 200 mm |
| Maks. kierrosluku nmax | 5500 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 301101 |
|---|---|
| EAN | 4045197946065 |