Kutisteistukka tärinänvaimennettu, jäähdytyskanavareikien kanssa SK 50 A = 160
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Erittäin kuumaluja teräs.
- Integroitu työkalujen pituudensäätö.
- HSS- ja VHM-työkaluille.
- Varren kovakoneistettu (hyvä tasapaino!).
- RFID/Balluff-sirun reiällä.
- Jäähdytyskanavarei’illä ja suljettavilla kierteillä.
- Kierteitetyt reiät tasapainotusruuveille.
- Vahvistettu rakenne ja/tai muoto.
- Kiillotettu pinta.
- Erikoislaakeroitu kovametallisydän kutisteistukan rungossa.
Etu
- Tärinää vaimentava.
- Parempi työkappaleen pinta.
- Optimoidut työkalujen käyttöajat.
- Lisääntynyt prosessivarmuus.
- Vähemmän korroosiotaipumusta kiillotetun pinnan ansiosta.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen (h6-varren sovite). Sopii induktio-, kontakti- ja kuumailmakutistustyökaluihin.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308600–308800.
AB-istukka-avaimet nro 308820–308835.
Kutisteistukan jatkeet nro 302410–302419.
Kutistelaitteet, tarvikkeet nro 354210–354450.
Tasapainotusruuvisarja nro 309906 koko 180
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Kartio | SK 50 A = 160 |
| Työstöstrategia | HPC; HSC |
| Tuotetyyppi | Kutisteistukka |
| Heilahdus | vaimennettu |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettavissa |
| Kiristysholkki d1 | 10 mm |
| ⌀ d2 | 24 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 32 mm |
| A-mitta (pituus) | 160 mm |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettavissa |
| ⌀ d3 | 80 mm |
| L2 | 75.9 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302216 |
|---|---|
| EAN | 4062406545550 |