Kutisteistukka tärinänvaimennettu, jäähdytyskanavarei’illä SK 50 A = 120
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Erittäin kuumaluja teräs.
- Integroitu työkalujen pituudensäätö.
- HSS- ja VHM-työkaluille.
- Varret kovakoneistettu (hyvä tasapaino!).
- RFID/Balluff-sirureiällä.
- Jäähdytyskanavarei’illä ja suljettavilla kierteillä.
- Kierretyt reiät tasapainotusruuveille.
- Vahvistettu rakenne / muoto.
- Kiillotettu pinta.
- Erikoislaakeroitu kovametalliydin kutisteistukan rungossa.
Etu
- Tärinänvaimennus.
- Parempi työkappaleen pinta.
- Optimoidut työkalujen käyttöajat.
- Lisääntynyt prosessivarmuus.
- Vähemmän korroosiotaipumusta kiillotetun pinnan ansiosta.
Käyttötiedot
Sylinterivarsisten työkalujen kiinnitykseen (h6-varren sovite). Sopii induktio-, kontakti- ja kuumailmakutistetyökaluille.
Erikoislisävarusteet
Vetotapit (AB) nro 308600 – 308800.
AB-istukka-avaimet nro 308820 – 308835.
Kutisteistukan jatkeet nro 302410 – 302419.
Kutistelaitteet, lisävarusteet nro 354210 – 354450.
Tasapainotusruuvisarja nro 309906 koko 180
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Kartio | SK 50 A = 120 |
| Työstöstrategia | HPC; HSC |
| Tuotetyyppi | Kutisteistukka |
| Heilahdus | vaimennettu |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettavissa |
| Kiristysholkki d1 | 10 mm |
| ⌀ d2 | 24 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 32 mm |
| A-mitta (pituus) | 120 mm |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettavissa |
| ⌀ d3 | 80 mm |
| L2 | 58,9 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302214 |
|---|---|
| EAN | 4062406787189 |