Kutistusholkki tärinänvaimennettu, jäähdytyskanavarei’illä SK 40 A = 120
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Erittäin kuumaluja teräs.
- Työkalujen integroitu pituudensäätö.
- HSS- ja VHM-työkaluille.
- Varret kovakoneistettu (hyvä tasapaino!).
- RFID/Balluff-sirureiällä.
- Jäähdytyskanavarei’illä ja suljettavilla kierteillä.
- Kierteitetyt reiät tasapainotusruuveille.
- Vahvistettu malli / vahvistettu kontuuri.
- Kiillotettu pinta.
- Erikoislaakeroitu kovametalliydin kutistusholkin rungossa.
Etu
- Tärinää vaimentava.
- Parempi työkappalepinta.
- Optimoidut työkalun käyttöajat.
- Parannettu prosessivarmuus.
- Vähemmän korroosiotaipumusta kiillotetun pinnan ansiosta.
Käyttötiedot
Työkalujen kiinnitykseen sylinterivarrella (h6-varsi-istuvuus). Soveltuu induktio-, kontakti- ja kuumailmakutistustyökaluille.
Erikoisvarusteet
Vetotapit (AB) nro 308600–308800.
AB-istukka-avaimet nro 308820–308835.
Kutistusholkin jatkeet nro 302410–302419.
Kutistuslaitteet, tarvikkeet nro 354210–354450.
Tasapainotusruuvisarja nro 309906 koko 180
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Kartio | SK 40 A = 120 |
| Työstöstrategia | HPC; HSC |
| Tuotetyyppi | Kutistukka |
| Heilahdus | vaimennettu |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettavissa |
| Kiristysholkki d1 | 6 mm |
| ⌀ d2 | 21 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 27 mm |
| A-mitta (pituus) | 120 mm |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettavissa |
| ⌀ d3 | 50 mm |
| L2 | 60.9 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302207 |
|---|---|
| EAN | 4062406787110 |