Kutistusistukka jäähdytyskanavaporauksella SK 40 A = 160
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Erittäin kuumaluja teräs.
- Koko 3–5 kovametallille, koosta 6 alkaen HSS:lle ja kovametallille.
- Kaikki varret kovakoneistettu (tasainen käynti!).
- RFID/Balluff-sirureiällä.
Varustettu jäähdytyskanavareikillä ja suljettavilla kierteillä.
Jäähdytyskanavaporaus kiinnitys-⌀ D1:lle: 3, 4 ja 5 mm ei suljettavissa.
Käyttötiedot
Työkalujen kiinnitykseen sylinterivarrella toleranssissa h6.
Soveltuu induktio-, kosketus- ja kuumailmakutistustyökaluille.
Erikoislisävaruste
Vetotapit (AB) nro 308600–308800, AB-istukka-avaimet nro 308820–308835, kutistusistukan jatkeet nro 302410–302419. Kutistuslaitteet, tarvikkeet nro 354210–354450, tasapainotusruuvisarja nro 309906 180.
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Kartio | SK 40 A = 160 |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Tuotetyyppi | Kutistukka |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettavissa |
| Kiristysholkki d1 | 20 mm |
| ⌀ d2 | 33 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 42 mm |
| A-mitta (pituus) | 160 mm |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | suljettavissa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302259 |
|---|---|
| EAN | 4062406243623 |