Hydraulinen laajennusistukka, lyhyt, raskas, muoto ADB 20 mm 20 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Heitto ≤ 3 µm.
- RFID-/Balluff-sirun reiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö (säätövara 10 mm) mahdollinen.
- Joustava, koska voidaan käyttää supistusholkkeja.
- Jäähdytysnesteen paine jopa 80 bar.
Käyttötiedot
Poraus-, kalvaus- ja viimeistelyjyrsintään
Erikoisvarusteet
Vetotapit (AB) nro 308600 − 308806, AB-kiintoavain nro 308810 – 308830, koko 12; 20; 32: supistusholkki nro 302135 − 302187.
Huomautus
V = maks. säätömatka!Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Hydraulinen laajennusistukka pyörähdyssymmetristen työkalujen kiinnitykseen.
- Teolliseen käyttöön.
- Huomioi pienin kiinnityssyvyys.
- Noudata poikkeavia piirustustietoja, jos käytetään erikoisrakenteita.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on paljon pölyä, syttyviä kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä yhdistä jatkoja.
- Älä käytä työkalujen kiinnittämiseen.
- Älä lämmitä kutistusyksiköllä.
Rakenne
- Heitto ≤ 3 µm.
- RFID/Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö (säätövara 10 mm) mahdollinen.
- Joustava, koska voidaan käyttää supistusholkkeja.
- Jäähdytysnesteen paine jopa 80 bar.
Käyttötiedot
Poraukseen, väljytykseen ja viimeistelyjyrsintään
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308600 − 308806, AB-kiintoavain nro 308810 – 308830, koko 12; 20; 32: supistusholkki nro 302135 − 302187.
Huomautus
V = maks. säätömatka!
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 6,3 nopeudella 15000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Työstöstrategia | HSC |
| Tuotetyyppi | Hydro-laajennusistukka |
| Kartio | SK 40 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, enint. 80 bar |
| Kiristysholkki d1 | 20 mm |
| Sopiva supistusholkki | 302160; 302165; 302155; 302150 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 49.5 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 42 mm |
| A-mitta (pituus) | 64.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30200520 |
|---|---|
| EAN | 4045197146069 |