Hydro-Dehn-kiinnitysistukka BASIC lyhyt, kapea, muoto ADB SK 40
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Heitto ≤ 3 µm.
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö (säätövara 10 mm) mahdollinen.
- Joustava, koska voidaan käyttää supistusholkkeja.
- Jäähdytysnesteen paine enintään 80 bar.
Käyttötiedot
Poraamiseen, kalvamiseen ja viimeistelyjyrsintään
Erikoislisävarusteet
Vaste-/pysäytinruuvi suoraa kiinnitystä tai supistusholkkien käyttöä varten saatavilla pyynnöstä.
Vetotapit (AB) nro 308600 − 308806, AB-kiristysavain nro 308810 – 308830, koko 12; 20; 32: supistusholkki nro 302135 − 302187.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- GARANT Basic -hydraulinen laajennusistukka pyörähdyssymmetristen työkalujen kiinnittämiseen.
- Teolliseen käyttöön.
- Huomioi pienin kiinnityssyvyys.
- Noudata poikkeavia piirustustietoja, jos käytetään erikoisrakenteita.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on suuria määriä pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä yhdistele jatkoja.
Rakenne
- Pyörintäheitto ≤ 3 µm.
- RFID-/Balluffchip-reikä.
- Aksiaalinen pituussäätö (säätövara 10 mm) mahdollinen.
- Joustava supistusholkkien käytön ansiosta.
- Jäähdytysnestepaine jopa 80 bar.
Käyttötiedot
Poraukseen, kalvaukseen ja hienojyrsintään
Erikoisvarusteet
Vaste-/pysäytysruuvi suoraa kiinnitystä tai supistusholkkien käyttöä varten pyynnöstä.
Vetotapit (AB) nro 308600 − 308806, AB-kiristysavain nro 308810 – 308830, koot 12; 20; 32: supistusholkki nro 302135 − 302187.
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-1 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Työstöstrategia | HSC |
| Tuotetyyppi | Hydraulinen laajennusistukka |
| Kartio | SK 40 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, enint. 80 bar |
| Kiristysholkki d1 | 10 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 49.5 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 61.5 mm |
| A-mitta (pituus) | 80.5 mm |
| Säätömatka v | 10 mm |
| ⌀ d2 | 30 mm |
| Kierteen koko | M8×1 |
| L2 | 31 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302043 |
|---|---|
| EAN | 4062406544331 |