Avaimeton poraistukka, itselukittuva Extra RV, metallirakenne
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Avaimeton poraistukka automaattisella radiaalilukituksella. Erillistä lisälukitusta ei tarvita (erityisen tärkeää iskuporauksessa).
- Erittäin ergonominen, helppokäyttöinen, kuusiokanta kiintoavaimelle.
- Korkea pyörintätarkkuus.
- Läpiporattu rakenne oikea- ja vasenkätiseen pyöritykseen (kierre M5 tai M6).
Varustettu käynnistyssuojalla.
Poraistukan runko yhtenä kappaleena; poraistukka voidaan avata yhdellä kädellä porakoneen karan pysähtyessä. Erittäin lyhyt rakenne.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Avaimeton poraistukka |
|---|---|
| Avaimeton lukitus | kyllä |
| Jänneväli | 1,5–13 mm |
| Porapään pituus suljettuna | 60.9 mm |
| Porapään pituus (avoin) | 51 mm |
| Ulkoinen ⌀ | 42.4 mm |
| Tyyppi | 13-1/2 |
| Kartio | 1/2–20 tuumaa |
| Suurin koneen teho | 1100 W |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 342204 |
|---|---|
| EAN | 4019208450308 |