Itselukittuva, erittäin tehokas poraistukka Spiro
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 238
Rakenne
Erittäin tehokas kolmileukainen poraistukka tarkkuusmallina. Suuri keskeisyystarkkuus, avaimeton, itselukittuva, suuri kiristysvoima. Avautuu helposti käsivoimin. Kulutusosat karkaistuja ja vaihdettavia.
Käyttötiedot
Käsiporakoneissa ja pylväsporakoneissa, jyrsinkoneissa ja sorveissa käytettäväksi pora-akseleilla nro 342300–342850 tai suoraan konekaraan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Avaimeton poraistukka |
|---|---|
| Jänneväli | 0.5 - 10 mm |
| Porapään pituus suljettuna | 91.5 mm |
| Porakaran tappi | B 12 |
| Poranistukan kartion enimmäishalkaisija | 12.056 mm |
| Porapään pituus (avoin) | 80 mm |
| Ulkoinen ⌀ | 43 mm |
| Tyyppi | 100/12 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 341010 |
|---|---|
| EAN | 4019208009407 |