Pikakara tyyppi 625 kompakt 65000 min-1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Ilmakäyttöinen pikakara, tasaisen korkea kierrosluku mallista riippuen, myös kuormitettuna, 25 000 − 65 000 r/min. Teho enint. 1 kW.
Etu
- Suurempi työstönopeus pienemmillä työkaluilla.
- Suojaa konetta – pikakara tuottaa pyörimisnopeuden – koneen kara on paikallaan.
- Jatkuva käyttö integroidun ilmajäähdytyksen ansiosta. Ei seisonta-aikoja.
- Parantaa työkalujen kestoikää.
- Erinomainen työkalujen pinnan laatu – pienempi jälkityöstön tarve.
Käyttö
Pikakarat nostavat lastuamis- ja syöttönopeutta. Käyttö erityisesti pienen läpimitan (6 mm) työkalujen kanssa.
Toimituksen sisältö
Pikakara, kiristysholkki, kiristysholkin mutteri, avain, peitetulppa, ilmansuodatin, liitäntäletku.
Erikoistarvike
Työkalun vaihtoistukka automaattiseen työkalun vaihtoon. Vain ulkoisen ilmansyötön kanssa – tilauksesta.
Ohje
Käytä kuivaa, puhdasta paineilmaa, n. 6,2 bar.
Muut karat tilauksesta: kaikki yleisimmät varsimallit, erilaiset teholuokat ja pyörimisnopeudet.
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HSC |
|---|---|
| Kartio | BT 40 |
| Pidinstandardi | DIN 69871; JIS B6339; DIN 69893 |
| Tuotetyyppi | Nopeasti pyörivä karamoottori |
| Nopeus | 65000 min-1 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 57.15 mm |
| Spiraalipituus a | 173 mm |
| Tyyppi | 625 |
| Kokonaispituus l | 22 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G35883565000 |
|---|---|
| EAN | 2050001921529 |