ER 40 -holkki secuRgrip, ulosvedon varmistus
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaikkiin kovametallijyrsimiiin, joissa on vakiomallinen Weldon-pinta.
Kuvaus
Kun työstät kalliita kappaleita, saat vain yhden mahdollisuuden tehdä työn oikein. Työkalun ulosvedosta johtuvat pituuden muutokset voivat aiheuttaa vakavia vaurioita työkappaleelle. ER-secuRgrip-holkit tarjoavat maksimaalisen ulosvetosuojan jyrsinnässä.
Rakenne
secuRgrip®-holkeissa on kiristysreiässä kierteenkaltainen profiili. Kun kierre-insertti asetetaan jyrsimen hiottuun HB-pintaan (Weldon), yhdistelmä jyrsin + kierre-insertti voidaan ruuvata yhteen holkissa, mikä estää työkalun ulosvedon.
Kokonaan karkaistu ja hiottu.
Likimääräinen pituuden esiasetus mahdollista holkin pohjaan integroidun ruuvin avulla.
Etu
- Prosessivarma työskentely – 100 % työkalujen ulosvetosuoja.
- Pidemmät työkalujen käyttöajat.
- Holkin tärinää vaimentava vaikutus.
- Täysi joustavuus ER-holkkijärjestelmän ansiosta.
- Käyttäjäystävällinen käsittely – holkki-istukkaa ei tarvitse muokata.
Käyttötiedot
secuRgrip®-järjestelmällä tavallisesta holkki-istukasta tulee ulosvetosuojalla varustettu istukka, ja joustavan ER-holkkijärjestelmän edut säilyvät.
Napsauta ensin holkki kiristysmutteriin. Kierrä sen jälkeen jyrsin haluttuun pituuteen (jos pituudensäätöruuvia ei ole vielä asetettu, paina se kevyesti jyrsintä vasten).
Erikoislisävaruste
Kierre-insertti nro 309426.
Huomautus
Kiristää vain nimellishalkaisijan. Varmista huolellisesti oikea sijoittuminen holkki-istukassa: Jos käytät sitä esim. erittäin lyhyissä holkki-istukoissa, saatat joutua poistamaan holkin alapinnassa olevan pituuden tasausprikan.
Tekniset tiedot
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 41 mm |
|---|---|
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Kokonaispituus l | 57.5 mm |
| Tuotetyyppi | Kiristysholkki |
| Tyyppi | ulosvedon estolla |
| Normi | ISO 15488-B |
| Nimellinen kiinnitys-⌀ d | 16 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 309423 |
|---|---|
| EAN | 2050002050068 |