Vetotappi Hurco 45° sovitteella, tiivistetty 40 40
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalunpidin vedetään kiinni karaan karan kiristimen vetotappien avulla. Vetotappeja on eri toteutuksia. Ne ovat tärkeä linkki koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetetaan korkeat vaatimukset.
Käyttötiedot
Työkaluille, joissa on kartiovarsi DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
Huomautus
Tiivistetty – O-renkaalla.
Varmista huolellisesti, että kiristysmomentti on oikea AB:tä asennettaessa.
Tekniset tiedot
| Vetotapin standardi | MAS 403 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| L1 | 32 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 50 Nm |
| Sopii kartioille | 40 |
| Kauluksen halkaisija d | 23 mm |
| Pään ⌀ d1 | 15 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 40 |
| Kierteen koko | M16 |
| Avaimenväli | 19 mm |
| Kokonaispituus l | 57.15 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30880240 |
|---|---|
| EAN | 4045197644602 |