Vetotappi Haas-Mikron 45° reiällä ja sovitteella, tiivistetty 40 40
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalunpidin vedetään kiinni karaan karan kiristimen vetotappien avulla. Vetotappeja on saatavana eri malleina. Ne muodostavat tärkeän lenkin koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetetaan korkeat vaatimukset.
Käyttötiedot
Kartiovartisille työkaluille DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
Huomautus
Tiivistetty – O-renkaalla.
Varmista huolellisesti, että kiristysmomentti on oikea AB:tä asennettaessa.
Tekniset tiedot
| Vetotapin standardi | MAS 403 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| L1 | 32 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 50 Nm |
| Sopii kartioille | 40 |
| Kauluksen halkaisija d | 23 mm |
| Pään ⌀ d1 | 15 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 40 |
| Kierteen koko | M16 |
| Avaimenväli | 19 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30868040 |
|---|---|
| EAN | 4045197701008 |