Vetopultti 90° tiivistetty, reiällä 50
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalunpidin vedetään kiinni karaan karan kiristimen vetopulttien avulla. Vetopultteja on saatavana eri versioina. Ne muodostavat tärkeän lenkin koneen ja työkalun välillä. Vetopulttien tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetetaan korkeat vaatimukset.
Käyttötiedot
Työkaluille, joissa on kartiovarsi DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
Huomautus
Tiivistetty − O-renkaalla.
Varmista huolellisesti, että kiristysmomentti on oikea AB:tä asennettaessa.
Tekniset tiedot
| Reiän ominaisuus | reiällä |
|---|---|
| Vetotapin standardi | MAS 403 |
| Tuotetyyppi | Vetotangot |
| L1 | 45 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 150 Nm |
| Sopii kartioille | 50 |
| Kauluksen halkaisija d | 38 mm |
| Pään ⌀ d1 | 23 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 50 |
| Kierteen koko | M24 |
| Avaimenväli | 30 mm |
| Kokonaispituus l | 85 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30879550 |
|---|---|
| EAN | 4045197532794 |