Vetotappi 45° tiivistetty
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalunpidin vedetään kiinni karaan karan kiristintarttujan vetotappien avulla. Vetotappeja on saatavana eri malleja. Ne ovat tärkeä lenkki koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetetaan korkeat vaatimukset.
Käyttötiedot
Kartioakselisille työkaluille DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
Huomautus
Tiivistetty − O-renkaalla.
Varmista, että AB:n asennuksessa käytetään oikeaa kiristysmomenttia.
Tekniset tiedot
| Reiän ominaisuus | reiällä |
|---|---|
| Vetotapin standardi | MAS 403 |
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| L1 | 23 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 20 Nm |
| Sopii kartioille | 30 |
| Kauluksen halkaisija d | 16.5 mm |
| Pään ⌀ d1 | 11 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 30 |
| Kierteen koko | M12 |
| Avaimenväli | 13 mm |
| Kokonaispituus l | 43 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 308765 |
|---|---|
| EAN | 4045197648020 |