Vetotappi, 18CrNiMo7, muoto A reiällä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalupidin vedetään kiinni karaan karan kiristimen vetotappien avulla. Vetotappeja on eri malleja. Ne ovat tärkeä lenkki koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetetaan korkeat vaatimukset.
Käyttötiedot
- Työkaluille, joissa kartiovarsi DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
- Monitoimikoneissa (koneet, joissa automaattinen työkalunvaihtaja).
- NC-koneissa (koneet ilman automaattista työkalunvaihtajaa).
Huomautus
Varmista huolellisesti oikea kiristysmomentti AB:n asennuksessa.
ISO 7388-3 täyttää aiemman standardin DIN 69872.
Tekniset tiedot
| Reiän ominaisuus | reiällä |
|---|---|
| Vetotapin standardi | ISO 7388-3 |
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| L1 | 26 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 50 Nm |
| Kulma a | 15 astetta |
| Sopii kartioille | 40 |
| Kauluksen halkaisija d | 23 mm |
| Pään ⌀ d1 | 19 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 40 |
| Kierteen koko | M16 |
| Avaimenväli | 19 mm |
| Kokonaispituus l | 54 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 308605 |
|---|---|
| EAN | 4045197554529 |