Vetotapit, tiivistetty 40 40
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Sopii Mazak BT40:een
Kuvaus
Työkalunpidin vedetään tiukasti kiinni karaan karan kiristimen vetotappien avulla. Vetotappeja on eri versioita. Ne muodostavat tärkeän lenkin koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuutta, lujuutta ja luotettavuutta koskevat vaatimukset ovat korkeat.
Käyttötiedot
- Työkaluille, joissa on kartiovarsi DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
- Monitoimikoneissa (koneet, joissa on automaattinen työkalunvaihtaja).
- NC-koneissa (koneet, joissa ei ole automaattista työkalunvaihtajaa).
Huomautus
Tiivistetty − O-renkaalla.
Varmista huolellisesti, että kiristysmomentti on oikea AB:n asennuksessa.
Huomautus
Sopivaa kiristysavainta ei ole.
Sopii
Sopii Mazak BT40:een
Kuvaus
Työkalupidin vedetään kiinni karan kautta vetotappien avulla karan kiristinkourassa. Vetotappeja on eri versioita. Ne muodostavat tärkeän lenkin koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuutta, lujuutta ja luotettavuutta koskevat vaatimukset ovat korkeat.
Käyttötiedot
- Työkaluille, joissa kartiovarsi standardien DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT) mukaan, paitsi koko 30.
- Monitoimikoneissa (koneet, joissa automaattinen työkalunvaihtaja).
- NC-koneissa (koneet, joissa ei automaattista työkalunvaihtajaa).
Huomautus
Tiivistetty − O-renkaalla.
Varmista huolellisesti, että AB:n asennuksessa käytetään oikeaa kiristysmomenttia.
Tekniset tiedot
| Reiän ominaisuus | reiällä |
|---|---|
| Vetotapin standardi | ISO 7388-3 |
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| L1 | 19.25 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 50 Nm |
| Sopii kartioille | 40 |
| Kauluksen halkaisija d | 22 mm |
| Pään ⌀ d1 | 18.95 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 40 |
| Avaimenväli | 19 mm |
| Kokonaispituus l | 47.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30863540 |
|---|---|
| EAN | 4045197644480 |