Vetotapit, tiivistetty, muoto A reiällä 50
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalunpidin vedetään kiinni karaan karan kiinnitysleukojen vetotappien avulla. Vetotappeja on eri malleja. Ne muodostavat tärkeän linkin koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetetaan korkeat vaatimukset.
Käyttötiedot
- Työkaluille, joissa on kartiovarsi DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
- Monitoimikoneissa (koneet, joissa on automaattinen työkalunvaihtaja).
- NC-koneissa (koneet, joissa ei ole automaattista työkalunvaihtajaa).
Huomautus
Tiivistetty – O-renkaalla.
Varmista asennuksessa AB:n oikea kiristysmomentti.
ISO 7388-3 täyttää aiemman DIN 69872 -standardin.
Tekniset tiedot
| Reiän ominaisuus | reiällä |
|---|---|
| Vetotapin standardi | ISO 7388-3 |
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| L1 | 34 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 150 Nm |
| Kulma a | 15 astetta |
| Sopii kartioille | 50 |
| Kauluksen halkaisija d | 36 mm |
| Pään ⌀ d1 | 28 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 50 |
| Kierteen koko | M24 |
| Kokonaispituus l | 74 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30861350 |
|---|---|
| EAN | 4069515028776 |