Tiivistetyt vetonastat, muoto A, reiällä 40
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalunpidin vedetään kiinni karaan karan tarttujan vetonastojen avulla. Vetonastoja on saatavana eri malleina. Ne muodostavat tärkeän linkin koneen ja työkalun välillä. Vetonastojen tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetettavat vaatimukset ovat korkeat.
Käyttötiedot
- Työkaluille, joissa kartiovarsi DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
- Monitoimikoneissa (koneet, joissa on automaattinen työkalunvaihtaja).
- NC-koneissa (koneet, joissa ei ole automaattista työkalunvaihtajaa).
Huomautus
Tiivistetty − O-renkaalla.
Varmista huolellisesti, että kiristysmomentti on oikea AB:n asennuksessa.
ISO 7388-3 vastaa aiempaa standardia DIN 69872.
Tekniset tiedot
| Reiän ominaisuus | reiällä |
|---|---|
| Vetotapin standardi | ISO 7388-3 |
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| Maks. kiristysmomentti | 50 Nm |
| Kulma a | 15° |
| Sopii kartioille | 40 |
| Kauluksen halkaisija d | 23 mm |
| Pään ⌀ d1 | 19 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 40 |
| Kierteen koko | M16 |
| Kokonaispituus l | 54 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30861340 |
|---|---|
| EAN | 4069515028769 |