Tiivistetty vetotappi, muoto A reiällä
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalunpidin vedetään tiukasti kiinni karaan karan vetotappien avulla, jotka tarttuvat karan kiristyslaitteeseen. Vetotappeja on saatavana eri malleina. Ne muodostavat tärkeän lenkin koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetetaan korkeat vaatimukset.
Käyttötiedot
- Työkaluille, joissa on kartiomainen varsi DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
- Monitoimikoneissa (koneet, joissa on automaattinen työkalunvaihtaja).
- NC-koneissa (koneet ilman automaattista työkalunvaihtajaa).
Huomautus
Tiivistetty – O-renkaalla.
Varmista huolellisesti, että kiristysmomentti on oikea asennettaessa AB:tä.
ISO 7388-3 täyttää aiemman standardin DIN 69872.
Tekniset tiedot
| Reiän ominaisuus | reiällä |
|---|---|
| Vetotapin standardi | ISO 7388-3 |
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| L1 | 34 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 150 Nm |
| Kulma a | 15 astetta |
| Sopii kartioille | 50 |
| Kauluksen halkaisija d | 36 mm |
| Pään ⌀ d1 | 28 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 50 |
| Avaimenväli | 30 mm |
| Kokonaispituus l | 74 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 308610 |
|---|---|
| EAN | 4045197150936 |