Vetotapit, muoto B, reiällä 40
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalunpidin vedetään kiinni karaan vetotappien avulla karan kiristysmekanismin kautta. Vetotappeja on saatavana eri toteutuksina. Ne muodostavat tärkeän lenkin koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetetaan korkeat vaatimukset.
Käyttötiedot
- Työkaluille, joissa kartiovarsi DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
- Monitoimikoneissa (koneet, joissa on automaattinen työkalunvaihtaja).
- NC-koneissa (koneet, joissa ei ole automaattista työkalunvaihtajaa).
Huomautus
Varmista huolellisesti oikea kiristysmomentti AB:n asennuksessa.
Tekniset tiedot
| Reiän ominaisuus | reiällä |
|---|---|
| Vetotapin standardi | ISO 7388 |
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| L1 | 16,25 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 50 Nm |
| Sopii kartioille | 40 |
| Kauluksen halkaisija d | 22.5 mm |
| Pään ⌀ d1 | 18,95 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 40 |
| Kierteen koko | M16 |
| Kokonaispituus l | 44.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30864040 |
|---|---|
| EAN | 4045197150967 |