Vetotapit, muoto A 40
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalupidin vedetään kiinni karaan karan kiinnitinlaitteen vetotappien avulla. Vetotappeja on saatavana eri malleina. Ne muodostavat tärkeän lenkin koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetetaan korkeat vaatimukset.
Käyttötiedot
- Työkaluille, joissa on kartiovarsi DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT), paitsi koko 30.
- Monitoimikoneissa (koneet, joissa on automaattinen työkalunvaihtaja).
- NC-koneissa (koneet, joissa ei ole automaattista työkalunvaihtajaa).
Huomautus
Varmista asennuksessa huolellisesti, että kiristysmomentti on oikea.
ISO 7388-3 täyttää aiemman standardin DIN 69872.
Tekniset tiedot
| Reiän ominaisuus | reiällä |
|---|---|
| Vetotapin standardi | ISO 7388-3 |
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| L1 | 26 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 50 Nm |
| Kulma a | 15 astetta |
| Sopii kartioille | 40 |
| Kauluksen halkaisija d | 23 mm |
| Pään ⌀ d1 | 19 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 40 |
| Avaimenväli | 19 mm |
| Kokonaispituus l | 54 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30860040 |
|---|---|
| EAN | 4045197150905 |