Vetotapit Mori-Seiki, tiivistetty, muoto A ( L1 = 29 mm) 40 40 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Työkalunpidin vedetään kiinni karaan vetotappien avulla karan kiinnitinlaitteen kautta. Vetotappeja on saatavana eri malleina. Ne muodostavat tärkeän linkin koneen ja työkalun välillä. Vetotappien tarkkuudelle, lujuudelle ja luotettavuudelle asetetaan korkeat vaatimukset.
Käyttötiedot
- Työkaluille, joissa on kartiovarsi standardien DIN 69871 ja JIS B 6339 (MAS-BT) mukaisesti, paitsi koko 30.
- Monitoimikoneissa (koneet, joissa on automaattinen työkalunvaihtaja).
- NC-koneissa (koneet, joissa ei ole automaattista työkalunvaihtajaa).
Huomautus
Tiivistetty – O-renkaalla.
Huolehdi, että kiristysmomentti on oikea asennettaessa AB.
ISO 7388-3 vastaa aiempaa standardia DIN 69872.
Tekniset tiedot
| Reiän ominaisuus | reiällä ⌀ 7 mm |
|---|---|
| Vetotapin standardi | ISO 7388-3 |
| Tuotetyyppi | Vetotapit |
| L1 | 26 mm |
| Maks. kiristysmomentti | 50 Nm |
| Kulma a | 15 astetta |
| Sopii kartioille | 40 |
| Kauluksen halkaisija d | 23 mm |
| Pään ⌀ d1 | 19 mm |
| Sopii värikoodatuille kartioille | SK 40 |
| Kierteen koko | M16 |
| Kokonaispituus l | 54 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G30862340 |
|---|---|
| EAN | 4069515028783 |