Voimakiristysistukka HSK-A 63
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Pieni kitka neulalaakeroinnin ansiosta.
- Suojattu korroosionsuojapinnoitteella.
- Pöly- ja vesitiivis.
- Erittäin suuri puristusvoima pidentää käyttöikää ja parantaa pintaa.
- Keskeinen työkalun kiinnitys optimaalisella pyörintätarkkuudella.
- Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö.
Etu
Pidempi työkalun käyttöikä. Tärinää vaimentavat ominaisuudet. Korkea vakaus vahvistetun kiristysmutterin ansiosta.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen.
Toimitussisältö
Sis. holkkimutterin.
Erikoisvarusteet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, kiristysholkit nro 309566 − 309570 sekä nro 309575 − 309576.
Rakenne
- Puristusvoima enintään 1000 Nm.
Rakenne
- Pieni kitka neulalaakeroinnin ansiosta.
- Suojattu korroosiosuojapinnoitteella.
- Pöly- ja vesitiivis.
- Erittäin suuri kiristysvoima pidentää käyttöikää ja parantaa pintaa.
- Keskittävä työkalunkiinnitys optimaalisella pyörintätarkkuudella.
- Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö.
Etu
Pidempi työkalun käyttöikä. Tärinää vaimentavat ominaisuudet. Korkea vakaus vahvistetun kiristysmutterin ansiosta.
Käyttötiedot
Sylinterivartisten työkalujen kiinnitykseen.
Toimitussisältö
Sisältää holkkimutterin.
Erikoisvarusteet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, kiristysistukat nro 309566 − 309570 tai nro 309575 − 309576.
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Kartio | HSK-A 63 |
| Muoto | A |
| Pidinstandardi | ISO 12164-1; DIN 69893 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 6,3 nopeudella 15000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Tuotetyyppi | Voimakiristysistukka |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 20 mm |
| Sopiva hakavain nro 628400 | 52 / 55 |
| Kiristysholkin ulkohalkaisija d | 52 mm |
| Kiristysvoima enintään | 1000 Nm |
| A-mitta (pituus) | 90 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 305535 |
|---|---|
| EAN | 2050001772046 |