Kapea hydraulistukka Master Chuck HSK-A 63 pitkä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Hoikka muotoilu (4,5° – kontuuri, identtinen kutistuskontuurin kanssa standardisi 69882-8 mukaisesti)
- RFID- / Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituussäätö, säätövara 10 mm.
- Supistusholkkien käyttö mahdollista.
- Lämpötilankesto jopa 120 °C 4 tunnin ajan.
- Jopa 10 kertaa suurempi kiinnitysmomentti verrattuna vakiomalliseen hydrauliseen istukkaan.
- Erittäin pieni lukitusruuvin kiristysmomentti – helppo käsitellä.
- Patentoitu uusi hydraulinen laajennusjärjestelmä – luotettava ja kestävä premium-luokan keskeisyys.
Etu
Samat ominaisuudet kuin kutistusistukoissa:
- tarkkuus
- Erittäin ohut, identtinen häiriökontuuri
Edut verrattuna kutistusistukoihin:
- Parempi vaimennus
- Helppo käsitellä
- Joustavuus (supistusholkkien ansiosta)
- Ei tarvita kutistuslaitetta (kustannukset, energiankulutus)
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä siellä, missä vaaditaan pienennetty häiriökontuuri.
Poraus-, kalvaus- ja jyrsintätöihin.
Työkalujen kiinnitykseen, joiden varren toleranssi on h6.
Toimitussisältö
Sisältää 6-kulmaisen T-kahvaisen avaimen.
Erikoislisävarusteet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, supistusholkit nro 302140; 302135 302145 302147 kukin kokoa 12 ja nro 302150; 302155; 302160; 302165 kukin kokoa 20.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Hydraulinen laajennusistukka pyörähdyssymmetristen työkalujen kiinnitykseen.
- Teolliseen käyttöön.
- Huomioi pienin kiinnityssyvyys.
- Noudata poikkeavia piirustustietoja, jos käytetään erikoisrakenteita.
- Huomioi suurin sallittu käyttökierrosluku ja
- mukauta tarvittaessa yksilöllisiin olosuhteisiin.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on paljon pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä yhdistä jatkoja.
- Älä käytä sitä työkalujen kiinnitykseen.
- Älä lämmitä kutistuslaitteella.
Rakenne
- Hoikka muotoilu (4,5°-kontuuri, identtinen DIN 69882-8:n mukaisen kutistuskontuurin kanssa)
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Supistusholkkien käyttö mahdollinen.
- Lämpötilankestävä 120 °C:een asti 4 tunnin ajan.
- Jopa 10-kertainen kiinnitysmomentti verrattuna standardiin hydraulistukkaan.
- Erittäin pieni kiristysmomentti lukitusruuville – helppo käsitellä.
- Patentoitu uusi hydraulinen laajennusjärjestelmä – luotettava ja kestävä premium-keskeisyys.
Etu
Samat ominaisuudet kuin kutisteistukoissa:
- tarkkuus
- äärimmäisen ohut, identtinen häiriökontuuri
Edut verrattuna kutisteistukoihin:
- Parempi vaimennus
- Helppo käsiteltävyys
- Joustavuus (supistusholkkien ansiosta)
- Ei tarvita kutistelaitetta (kustannukset, energiankulutus)
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä siellä, missä vaaditaan pienennettyä häiriökontuuria.
Poraus-, kalvaus- ja jyrsintätöihin.
Työkalujen kiinnitykseen varren toleranssilla h6.
Erikoisvarusteet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, supistusholkit nro 302140; 302135 302145 302147 (kukin koko 12) ja nro 302150; 302155; 302160; 302165 (kukin koko 20).
Tekniset tiedot
| Muoto | A |
|---|---|
| Pidinstandardi | DIN 69893; DIN 69893 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Kartio | HSK-A 63 pitkä |
| Tuotetyyppi | Hydraulinen laajennusistukka |
| Työstöstrategia | HPC; HSC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | ei |
| Kiristysholkki d1 | 12 mm |
| Säätömatka v | 10 mm |
| ⌀ d2 | 24 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 32 mm |
| A-mitta (pituus) | 160 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 307506 |
|---|---|
| EAN | 4069515007986 |