Kapea hydraulistukka Master Chuck HSK-A 100 pitkä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Hoikka muotoilu (4,5° – kontuuri, identtinen kutistuskontuurin kanssa standardin DIN 69882-8 mukaan)
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Supistusholkkien käyttö mahdollista.
- Lämpötilankesto jopa 120 °C 4 tunnin ajan.
- Jopa 10 kertaa enemmän kiinnityskertoja verrattuna vakiohydraulipitimeen.
- Erittäin pieni lukitusruuvin kiristysmomentti – helppo käsitellä.
- Patentoitu uusi hydraulinen laajennusjärjestelmä – luotettava ja kestävä premium-tarkkuus.
Etu
Samat ominaisuudet kuin kutistukistoissa:
- tarkkuus
- Erittäin ohut, identtinen häiriökontuuri
Edut verrattuna kutistukistoihin:
- Parempi vaimennus
- Helppo käsitellä
- Joustavuus (supistusholkkien ansiosta)
- Ei tarvita kutistusyksikköä (kustannukset, energiankulutus)
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä siellä, missä tarvitaan pienennetty häiriökontuuri.
Poraamiseen, väljentämiseen ja jyrsintään.
Työkalujen kiinnitykseen, joiden varren toleranssi on h6.
Toimitussisältö
Sis. kuusiokolo-T-kahva-avaimen.
Erikoistarvikkeet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, supistusholkit nro 302140; 302135 302145 302147 kukin koko 12 ja nro 302150; 302155; 302160; 302165 kukin koko 20.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Hydraulinen laajennusistukka pyörähdyssymmetristen työkalujen kiinnitykseen.
- Teolliseen käyttöön.
- Huomioi pienin kiinnityssyvyys.
- Noudata poikkeavia piirustustietoja, jos käytetään erikoisrakenteita.
- Huomioi suurin työkierrosluku ja
- sovita tarvittaessa yksilöllisiin olosuhteisiin.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on paljon pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä yhdistä jatkoja.
- Älä käytä sitä työkalujen kiinnitykseen.
- Älä lämmitä kutistusyksiköllä.
Rakenne
- Hoikka muotoilu (4,5°-kontuuri, identtinen kutistekontuurin kanssa DIN 69882-8:n mukaisesti)
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Supistusholkkien käyttö mahdollista.
- Lämpötilankesto jopa 120 °C 4 tunnin ajan.
- Jopa 10-kertainen kiinnitysmomentti verrattuna standardihydraulistukkaan.
- Erittäin pieni lukitusruuvin kiristysmomentti – helppo käsittely.
- Patentoitu uusi hydraulinen laajennusjärjestelmä – luotettava ja kestävä premium-tarkkuuskeskeisyys.
Etu
Samat ominaisuudet kuin kutisteistukoissa:
- tarkkuus
- erittäin ohut, identtinen häiriökontuuri
Edut kutisteistukoihin verrattuna:
- Parempi vaimennus
- Helppo käsittely
- Joustavuus (supistusholkkien ansiosta)
- Ei tarvita kutistelaitetta (kustannukset, energiankulutus)
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä siellä, missä vaaditaan pienennettyä häiriökontuuria.
Poraamiseen, kalvamiseen ja jyrsintään.
Työkalujen kiinnitykseen, varren toleranssi h6.
Erikoistarvikkeet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, supistusholkit nro 302140; 302135 302145 302147, kukin koko 12, sekä nro 302150; 302155; 302160; 302165, kukin koko 20.
Tekniset tiedot
| Muoto | A |
|---|---|
| Pidinstandardi | DIN 69893; DIN 69893 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Kartio | HSK-A 100 pitkä |
| Tuotetyyppi | Hydro-laajennusistukka |
| Työstöstrategia | HPC; HSC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | ei |
| Kiristysholkki d1 | 6 mm |
| Säätömatka v | 10 mm |
| ⌀ d2 | 21 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 27 mm |
| A-mitta (pituus) | 160 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 307509 |
|---|---|
| EAN | 4069515008013 |