Kapea hydraulipidin Master Chuck HSK-A 100, lyhyt
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Hoikka muotoilu (4,5° – kontuuri, identtinen kutistekontuurin kanssa standardin 69882-8 mukaan)
- RFID-/Balluff-sirun reiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Reduktoriholkkien käyttö mahdollinen.
- Lämpötilankestävä 120 °C:een asti 4 tunnin ajan.
- Jopa 10 kertaa suurempi kiristysmomentti verrattuna standardiin hydraulikiristysistukkaan.
- Erittäin pieni lukitusruuvin kiristysmomentti – helppo käsitellä.
- Patentoitu uusi hydraulinen laajennusjärjestelmä – luotettava ja kestävä premium-keskitys.
Etu
Samat ominaisuudet kuin kutisteistukoissa:
- tarkkuus
- Erittäin ohut, identtinen häiriökontuuri
Edut verrattuna kutisteistukoihin:
- Parempi vaimennus
- Helppo käsittely
- Joustavuus (reduktoholkkien ansiosta)
- Ei tarvita kutistusyksikköä (kustannukset, energiankulutus)
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muotinvalmistuksessa sekä siellä, missä vaaditaan pienennettyä häiriökontuuria.
Poraamiseen, kalvaukseen ja jyrsintään.
Työkalujen kiinnitykseen, joissa varren toleranssi h6.
Toimitussisältö
Sis. 6-kulmaisen T-kahvaisen avaimen.
Erikoislisävarusteet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, reduktoriholkit nro 302140; 302135 302145 302147 kukin koko 12 ja nro 302150; 302155; 302160; 302165 kukin koko 20.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Hydraulinen laajennusistukka pyörähdyssymmetristen työkalujen kiinnitykseen.
- Teolliseen käyttöön.
- Huomioi vähimmäiskiinnityssyvyys.
- Noudata poikkeavia piirustustietoja, jos käytetään erikoisrakenteita.
- Huomioi suurin käyttönopeus ja
- sovita tarvittaessa yksilöllisiin olosuhteisiin.
Soveltumaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on paljon pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä yhdistä jatkoja.
- Älä käytä sitä työkalujen kiinnitykseen.
- Älä lämmitä kutistusyksiköllä.
Malli
- Solakka rakenne (4,5°-kontuuri, sama kuin kutistepidinkontuuri DIN 69882-8:n mukaan)
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Supistusholkkien käyttö mahdollista.
- Lämpötilankestävä 120 °C:een asti 4 tunnin ajan.
- Jopa 10× suuremmat kiristysmomentit verrattuna standardihydraulipidimeen.
- Erittäin pieni lukitusruuvin kiristysmomentti – helppo käsittely.
- Patentoitu uusi hydraulinen laajennusjärjestelmä – luotettava ja kestävä premium-tarkkuuskeskeisyys.
Etu
Samat ominaisuudet kuin kutistepitimissä:
- tarkkuus
- äärimmäisen ohut, identtinen häiriökontuuri
Edut kutistepitimiin verrattuna:
- Parempi vaimennus
- Helppo käsittely
- Joustavuus (supistusholkkien ansiosta)
- Ei tarvita kutistusyksikköä (kustannukset, energiankulutus)
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä siellä, missä vaaditaan pienennettyä häiriökontuuria.
Poraamiseen, kalvaukseen ja jyrsintään.
Varren toleranssilla h6 olevien työkalujen kiinnitykseen.
Erikoistarvikkeet
Jäähdytysnesteputki nro 309880, hylsyavain nro 309890, supistusholkit nro 302140; 302135 302145 302147 kukin koko 12 ja nro 302150; 302155; 302160; 302165 kukin koko 20.
Tekniset tiedot
| Muoto | A |
|---|---|
| Pidinstandardi | DIN 69893; DIN 69893 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Tuotetyyppi | Hydraulinen laajennusistukka |
| Työstöstrategia | HPC; HSC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jäähdytyskanavan porausreikä | ei |
| Kiristysholkki d1 | 20 mm |
| Säätömatka v | 10 mm |
| ⌀ d2 | 33 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 42 mm |
| A-mitta (pituus) | 105 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 307504 |
|---|---|
| EAN | 4067263265450 |