Yhdistelmäjyrsintappivarsi, muoto ADB
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varsi, tapit ja laipan vastinpinnat ovat hiotut
Kaikki varret kovakoneistetut (tasainen käynti). Tasapainotuslaatu G2,5 / 25000 r/min. Muoto ADB.
Käyttötiedot
Kiilalla kiilauraa käyttäville jyrsimille, esim. DIN 841.
Vetorenkaalla ristiuurallisille jyrsimille DIN 1880 ja jyrsintäpäille DIN 1830.
Toimitussisältö
Sis. kiila, vetorengas ja lukitusruuvi.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308760 − 308802. Erikoisavain nro 309840.
Huomautus
Sisäinen jäähdytys mahdollinen sopivalla kiristysruuvilla nro 309861.
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | JIS B6339; ISO 7388-2 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Kartio | BT 50 A = 100 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Jyrsimen pitotappi |
| Normi | DIN 6358 |
| Irtovedinrengas nro 309870 | 40 |
| Akselin halkaisija d1 | 40 mm |
| Sopiva erikoisavain nro 309840 | 40 |
| Irtonainen jyrsimen lukitusruuvi nro 309860 / 309861 | 40 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 70 mm |
| A-mitta (pituus) | 100 mm |
| Kiristysholkki d1 | 40 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302955 |
|---|---|
| EAN | 4062406100568 |