Yhdistelmäkara muoto A BT 50 A = 100
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Varsi, tapit ja kauluksen vastepinnat ovat hiottuja.
Kaikki varret puhallettu hienoilla lasihelmillä. Tasapainotuslaatu G6,3 / 18000 r/min. Muoto A.
Käyttötiedot
Kiilalla jyrsimiin, joissa on kiilaura, esim. DIN 841.
Mukanaottorenkaalla jyrsimiin, joissa on ristoura DIN 1880, ja jyrsinpäihin DIN 1830.
Toimitussisältö
Sis. kiilan, mukanaottorenkaan ja lukitusruuvin.
Erikoisvarusteet
Vetotapit (AB) nro 308760–308802. Erikoisavain nro 309840.
Huomautus
Sisäinen jäähdytys mahdollinen sopivalla kiristysruuvilla nro 309861.
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | JIS B6339; ISO 7388-2 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 6,3 nopeudella 15000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Kartio | BT 50 A = 100 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Jyrsinterän kiinnityskara |
| Normi | DIN 6358 |
| Irtovedinrengas nro 309870 | 16 |
| Akselin halkaisija d1 | 16 mm |
| Sopiva erikoisavain nro 309840 | 16 |
| Irtonainen jyrsimen lukitusruuvi nro 309860 / 309861 | 16 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 32 mm |
| A-mitta (pituus) | 100 mm |
| Kiristysholkki d1 | 16 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302957 |
|---|---|
| EAN | 4062406231019 |