Kombidorn muoto A BT 40 A = 100
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varsi, tapit ja kauluksen vastinpinnat ovat hiottuja.
Kaikki varret on puhallettu hienoilla lasihelmillä. Tasapainotuslaatu G6,3 / 18000 r/min. Muoto A.
Käyttötiedot
Kiilan kanssa kiilauraa käyttäville jyrsimille, esim. DIN 841.
Veto-/mukanaottorenkaan kanssa ristiuraa käyttäville jyrsimille DIN 1880 ja jyrsintäpäille DIN 1830.
Toimitussisältö
Sis. kiilan, mukanaottorenkaan ja lukitusruuvin.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308760–308802. Erikoisavain nro 309840.
Huomautus
Sisäinen jäähdytys mahdollinen sopivalla kiristysruuvilla nro 309861.
Tekniset tiedot
| Muoto | ADB |
|---|---|
| Pidinstandardi | JIS B6339; ISO 7388-2 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 6,3 nopeudella 15000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 5 µm |
| Kartio | BT 40 A = 100 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Jyrsinkara (työntökara) |
| Normi | DIN 6358 |
| Irtovedinrengas nro 309870 | 22 |
| Akselin halkaisija d1 | 22 mm |
| Sopiva erikoisavain nro 309840 | 22 |
| Irtonainen jyrsimen lukitusruuvi nro 309860 / 309861 | 22 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 40 mm |
| A-mitta (pituus) | 100 mm |
| Kiristysholkki d1 | 22 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302917 |
|---|---|
| EAN | 4062406229986 |