Poraistukat muoto AD 1–16 mm 1-16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Oikea- ja vasenkätiseen pyörimissuuntaan.
Heittotarkkuus < 20 µm.
- Kapea rakenne.
- Kohdennettu jäähdytysnesteen siirto sisäisellä jäähdytyksellä (IK) varustetuille työkaluille.
- Optimaaliset kiristysmomentit työkalulle.
Sisäisellä jäähdytyksellä enintään 50 bar.
Toimitussisältö
Sisältää istukka-avaimen.
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308760–308806, AB-istukka-avaimet nro 308820–308835.
Tekniset tiedot
| Muoto | AD |
|---|---|
| Pidinstandardi | ISO 7388-2; JIS B6339 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 20 µm |
| Kartio | BT 50 |
| Tuotetyyppi | Lyhyt poraistukka |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, enint. 50 bar |
| Maksimaalinen kiristysmomentti md max | ≤ 14 Nm |
| Jänneväli | 1–16 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 50 mm |
| A-mitta (pituus) | 106 mm |
| Irto torx®-istukka-avain nro 625220 | TX25 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G3031721-16 |
|---|---|
| EAN | 4045197937971 |