Hydrauli-istukka, kapea Master Chuck, muoto AD BT 30 A = 85
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Kapea rakenne (4,5 asteen kontuuri, 1–1 kutistuskontuuri standardin DIN 69882-8 mukaan).
- RFID/Balluff-lastureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö, säätövara 10 mm.
- Supistusholkkien käyttö mahdollinen.
- Kestää lämpötiloja jopa 120 °C yli 4 tunnin ajan.
- Jopa 10 kertaa suuremmat kiristysmomentit ovat mahdollisia verrattuna tavalliseen hydrauliseen laajennusistukkaan.
- Erittäin pieni lukitusruuvin kiristysmomentti – helppo käsitellä.
- Patentoitu uusi kiristysjärjestelmä hydrokiristyksellä – luotettava ja kestävä, huippulaatuinen keskeisyys.
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa.
Kun vaaditaan pienennettyä häiriökontuuria.
Poraamiseen, kalvaukseen ja jyrsintään.
Työkalujen kiinnittämiseen varren toleranssilla h6.
Toimitussisältö
Sis. kuusiokolo-T-kahva-avaimen.
Erikoislisävarusteet
Vetotapit (AB) nro 308600–308802, AB-istukka-avaimet nro 308820–308835, supistusholkit nro 302135–302187.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Hydraulinen laajennusistukka pyörähdyssymmetristen työkalujen kiinnitykseen.
- Teolliseen käyttöön.
- Huomioi pienin kiinnityssyvyys.
- Noudata poikkeavia piirustustietoja, jos käytetään erikoisrakenteita.
- Huomioi suurin työnopeus ja
- sovita tarvittaessa yksilöllisiin olosuhteisiin.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on suuria pitoisuuksia pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä yhdistä jatkoja.
- Älä käytä sitä työkalujen kiinnittämiseen.
- Älä lämmitä kutistuslaitteella.
Rakenne
- Kapea rakenne (4,5 asteen muoto, 1:1 kutistusmuoto standardin DIN 69882-8 mukaan).
- RFID-/Balluff-sirunreiällä.
- Aksiaalinen pituussäätö, säätövara 10 mm.
- Alennusholkkien käyttö mahdollista.
- Kestää jopa 120 °C lämpötiloja yli 4 tunnin ajan.
- Jopa 10 kertaa useampia kiristyskertoja mahdollisia verrattuna tavanomaiseen hydrauliseen laajennusistukkaan.
- Erittäin pieni kiristysmomentti lukitusruuville – helppo käsitellä.
- Patentoitu uusi kiristysjärjestelmä hydrokutistuksella – luotettava ja kestävä, korkealaatuinen keskeisyys.
Käyttötiedot
Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa.
Kun vaaditaan pienennetty häiriökontuuri.
Poraamiseen, kalvamiseen ja jyrsintään.
Työkalujen kiinnitykseen, varren toleranssi h6.
Erikoislisävarusteet
Vetotapit (AB) nro 308600–308802, AB-istukka-avaimet nro 308820–308835, alennusholkit nro 302135–302187.
Tekniset tiedot
| Kartio | BT 30 A = 85 |
|---|---|
| Muoto | AD |
| Pidinstandardi | ISO 7388-2; JIS B6339 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Tuotetyyppi | Hydraulinen laajennusistukka |
| Työstöstrategia | HPC; HSC |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiristysholkki d1 | 8 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 27 mm |
| A-mitta (pituus) | 85 mm |
| ⌀ d2 | 21 mm |
| Säätömatka v | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 303435 |
|---|---|
| EAN | 4067263265191 |