Ohut hydraulipidin BT 40 A = 120
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Erittäin kapea rakenne (3°-kontuuri).
- Ihanteelliset vaimennusominaisuudet.
- Aksiaalinen pituussäätö mahdollinen.
- Varret kovakoneistettu.
Käyttötiedot
- Erityisesti työkalu- ja muottivalmistuksessa.
- Kun tarvitaan pienennettyä häiriökontuuria.
- Poraamiseen, kalvaukseen ja jyrsintään.
- Työkalujen kiinnitykseen varren toleranssilla h6.
Erikoisvarusteet
Vetotapit (AB) nro 308760–308802, supistusholkit nro 302135–302187.
Tekniset tiedot
| Kartio | BT 40 A = 120 |
|---|---|
| Muoto | AD |
| Pidinstandardi | JIS B6339; ISO 7388-2 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Tuotetyyppi | Hydrolaajennuskiinnitysistukka |
| Työstöstrategia | HSC; HPC |
| Kiristysholkki d1 | 8 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 49.5 mm |
| A-mitta (pituus) | 120 mm |
| ⌀ d2 | 14 mm |
| ⌀ d3 | 21.5 mm |
| L2 | 74 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 303465 |
|---|---|
| EAN | 4045197762344 |