Hydro-Dehn-kiristysistukka BASIC, lyhyt, kapea, muoto ADB
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Heitto ≤ 3 µm.
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö (säätövara V = 10 mm) mahdollinen.
- Joustava, koska käytetään supistusholkkeja.
- Jäähdytysnesteen paine enintään 80 bar.
Käyttötiedot
Poraukseen, kalvaukseen ja viimeistelyjyrsintään
Erikoisvarusteet
Vetotangot (AB) nro 308760 − 308802, supistusholkit nro 302135 – 302187.
Toimitusehdot
Sis. pituudensäätöruuvin ja T-kahvallisen kuusiokoloavaimen.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- GARANT Basic -hydraulinen laajennusistukka pyörähdyssymmetristen työkalujen kiinnitykseen.
- Teolliseen käyttöön.
- Huomioi pienin kiinnityssyvyys.
- Noudata poikkeavia piirustusmerkintöjä, jos käytetään erikoisrakenteita.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä valaisinta alueilla, joissa on paljon pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä yhdistä jatkeita.
Rakenne
- Pyörintäheitto ≤ 3 µm.
- RFID-/Balluff-sirureiällä.
- Aksiaalinen pituudensäätö (säätövara V = 10 mm) mahdollinen.
- Joustava supistushylsyjen käytön ansiosta.
- Jäähdytysnesteen paine jopa 80 bar.
Käyttötiedot
Poraukseen, kalvaukseen ja viimeistelyjyrsintään
Erikoistarvikkeet
Vetotapit (AB) nro 308760–308802, supistushylsyt nro 302135–302187.
Toimitussisältö
Sis. pituudensäätöruuvin ja T-kahvallisen kuusiokoloavaimen.
Tekniset tiedot
| Kartio | BT 40 |
|---|---|
| Muoto | ADB |
| Pidinstandardi | ISO 7388-2; JIS B6339 |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Tuotetyyppi | Hydraulinen laajennusistukka |
| Työstöstrategia | HPC |
| Balluff-sirureikä | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, enint. 80 bar |
| Kiristysholkki d1 | 10 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 44.5 mm |
| A-mitta (pituus) | 90 mm |
| ⌀ d2 | 30 mm |
| L2 | 44.5 mm |
| Vapaahionnan pituus | 63 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 303473 |
|---|---|
| EAN | 4062406531072 |