Nelileukainen yhdistelmäsorvinistukka, lieriömäinen kiinnitys lieriömäinen istukka 160 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 702-4.
Raaka-aine
Valurauta
Käyttö
Yhdistelmäkiinnitysmahdollisuus kahdella eri leukasäädöllä.
a) Perusleukojen keskityssäätö (kierukka levyllä);
b) Päällileukojen yksittäissäätö.
Siten voidaan kiinnittää epäsäännöllisen muotoiset työkappaleet samoin kuin tasolaikkaan. Leukojen säätöön käytettävä kierukkalevy on karkaistu, kierukan ja perusleukojen kierukoiden viisteet on hiottu molemmilta puolilta.
Lieriömäinen keskiökiinnitys DIN 702-4. Istukka kiinnittyy takapuolelta laippaan ja laippa kiinnittyy karaan.
Toimituksen sisältö
Mukaan lukien:
1 sarja = 4 karkaistua perusleukaa.
1 sarja = 4 karkaistua kääntöleukaa (käytettäviksi pora- ja sorvausleukoina).
1 kiristysavain.
Kuvateksti
Yhdistelmäleukojen yksittäissäätö.
Leukojen keskiösäätö.
Tekniset tiedot
| Istukan nelikulma-avain k | 11 mm |
|---|---|
| Pulttikehä f | 140 mm |
| Korkeus ilman leukoja h1 | 84 mm |
| Korkeus leukojen kanssa h2 | 116 mm |
| Ohjaussyvyys c | 4 mm |
| Aukko e | 42 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 160 mm |
| Ohjaus-⌀ b | 125 mm |
| Paino | 11 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G315635160 |
|---|---|
| EAN | 5907412202815 |