Porauspuomin stabilointilaite 7×D maxi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaikkiin yleisesti käytössä oleviin porauspuomeihin.
Malli
Runko korkealaatuista työkaluterästä, pinta ja toiminnalliset pinnat karkaistut.
Etu
Vähemmän heiluntaa ja värinää käytettäessä kaikkien porauspuomityyppien kanssa.
Huomautus
Oikean porauspuomin stabilointilaitteen version määrittämiseksi on ehdottomasti tehtävä törmäystarkastus Hoffmannin e-Tool-datan avulla eShopista tai ToolScoutista! Suosittelemme suurimmaksi ulokepituudeksi 3×D käytetyille porauspuomityypeille.
Suurin uloke stabilointilaitteella mukaan lukien porauspuomi 10×D.
Tekniset tiedot
| Sisäinen sorvaussyvyys enintään | 7×D |
|---|---|
| Heilahdus | vaimennettu |
| Tuotetyyppi | Poraustangon stabilisaattori |
| Siirtymä z akseliin nähden | 14 mm |
| Stabilisaattorin tyyppi | Stabi ⌀ 10 maxi |
| Etäisyys nrx sorvauksessa | 0 mm |
| Leikkauspiste v sorvauksessa | -10,28 mm |
| Etäisyys nrx-neulonta | 0 mm |
| Säde rx sorvaus | 14 mm |
| C | 1 mm |
| Leikkauspiste u (tikkaus) | 1,73 mm |
| Säde rx ommel | 14,3 mm |
| Leikkauspiste u sorvauksessa | 1,62 mm |
| Leikkauspiste neulonnassa | -10,41 mm |
| Keskisiirtymä fmin, uritus | 6,5 mm |
| Keskipoikkeama fmin sorvaus | 6,5 mm |
| Leveys b, neulos | 9.8 mm |
| Leveys b sorvauksessa | 9.5 mm |
| Turvallisuushalkaisija dmin sorvaus | 0.6 mm |
| Kiristysholkki d1 | 10 mm |
| Varren pituus ls | 53 mm |
| Kokonaispituus l2 | 129 mm |
| Säde r | 1.2 mm |
| ⌀ d3 | 40 mm |
| Varren halkaisija d2 | 32 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 70 mm |
| Lastuamissuunta | Oikea |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 319469 |
|---|---|
| EAN | 4062406642471 |