Poraustangon stabilointituki 5×D midi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaikkiin yleisesti käytössä oleviin avarrusteriin.
Rakenne
Runko korkealaatuista työkaluterästä, pinta ja toiminnalliset pinnat karkaistu.
Etu
Vähemmän heiluntaa ja värinää käytettäessä kaikkien avarrusterätyyppien kanssa.
Huomautus
Jotta voit määrittää oikean avarrusterävakaajan version, sinun on ehdottomasti suoritettava törmäystarkistus Hoffmannin e-Tool-tietojen avulla eShopista tai ToolScoutista! Suosittelemme käytetyille avarrusterätyypeille enimmäisulkonemaa 3×D.
Vakaajan enimmäisulkonema sisältäen avarrusterän 8×D.
Avarrusterävakaaja, jonka pituus on 7×D tai varren halkaisija D2 = 25 mm, voidaan toimittaa pyynnöstä.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Avarrusterien asennukseen.
- Vähentää heiluntaa ja värinää sorvauksessa.
- Käytä Mini-versiota parhaan mahdollisen saavutettavuuden saamiseksi. Käytä Midi-versiota hyvän saavutettavuuden ja vaimennuksen saamiseksi. Käytä Maxi-versiota mahdollisimman suuren värinänvaimennuksen saavuttamiseksi.
- Avarrusterävakaajan kiristyshalkaisijan on oltava sama kuin avarrusterän halkaisija.
- Sorvauspalkkia on käytettävä koko pituudelta L2.
- Suorita törmäystarkistus CAD-tietojen perusteella ennen käyttöä: ho7.eu/etool.
- Asenna avarrusterät ja työkalunpitimet vain, jos ne ovat teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Huomioi lastuamissuunta (H tai V).
- Teolliseen käyttöön.
- Saa käyttää vain suljetussa järjestelmässä ilman ulkopuolista pääsyä.
- Törmäyksen jälkeen muiden esineiden kanssa ei saa käyttää uudelleen ennen täydellistä tarkastusta.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä kiinnitä muita työkaluja tai työkappaleita kuin avarrusteriä.
- Älä kiinnitä avarrusteriä, joissa on mutkia tai porrastuksia.
- Käytetyn avarrusterän ulkonema ei saa olla suurempi kuin 3×D.
- Älä käytä avarrusterää, kun avarrusterävakaaja on asennettu koneeseen.
Sopii
Kaikkiin yleisiin poraustankoihin.
Rakenne
Runko korkealaatuista työkaluterästä, pinta- ja toiminnalliset pinnat karkaistu.
Etu
Vähemmän heilahtelua ja värinää käytettäessä kaikkien poraustankotyyppien kanssa.
Huomautus
Oikean poraustangon stabilointitukiversion määrittämiseksi on ehdottomasti suoritettava törmäystarkistus Hoffmannin e-Tool-datan avulla eShopista tai ToolScoutista! Suosittelemme käytetyille poraustankotyypeille suurimmaksi ulostulopituudeksi 3×D.
Stabilointituen maksimiulostulo sisältäen poraustangon 8×D.
Poraustangon stabilointituki 7×D tai varren halkaisija D2 = 25 mm saatavissa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Sisäinen sorvaussyvyys enintään | 5×D |
|---|---|
| Heilahdus | vaimennettu |
| Tuotetyyppi | Poraustangon stabilisaattori |
| Siirtymä z akseliin nähden | 11 mm |
| Stabilisaattorin tyyppi | Stabi ⌀ 10 midi |
| Etäisyys nrx sorvauksessa | 0 mm |
| Leikkauspiste v sorvauksessa | -6,79 mm |
| Etäisyys nrx-neulonta | 0 mm |
| Säde rx sorvaus | 11,27 mm |
| C | 1 mm |
| Leikkauspiste u (tikkaus) | 1,58 mm |
| Säde rx ommel | 11,6 mm |
| Leikkauspiste u sorvauksessa | 1 mm |
| Leikkauspiste neulonnassa | -6,93 mm |
| Keskisiirtymä fmin, uritus | 6.5 mm |
| Leveys b, neulos | 9.3 mm |
| Leveys b sorvauksessa | 9 mm |
| Turvallisuushalkaisija dmin sorvaus | 0,6 mm |
| Kiristysholkki d1 | 10 mm |
| Varren pituus ls | 53 mm |
| Kokonaispituus l2 | 109 mm |
| Säde r | 1.2 mm |
| ⌀ d3 | 40 mm |
| Varren halkaisija d2 | 32 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 50 mm |
| Lastuamissuunta | Vasen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 319463 |
|---|---|
| EAN | 4062406309305 |