Porausvarren stabilointituki 5×D mini
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaikille yleisesti käytetyille poratangoille.
Rakenne
Runko korkealaatuista työkaluterästä, pinta ja toiminnalliset pinnat karkaistut.
Etu
Vähemmän heilahtelua ja tärinää käytettäessä kaikkien poratankotyyppien kanssa.
Huomautus
Jotta voit määrittää oikean poratankostabilisaattorivariantin, sinun on ehdottomasti tehtävä törmäystarkistus Hoffmannin e-Tool-datan avulla eShopista tai ToolScoutista! Suosittelemme käytetyille poratankotyypeille suurimmaksi ulokepituudeksi 3×D.
Stabilisaattorin maksimiuloke poratanko mukaan lukien 8×D.
Poratankostabilisaattori 7×D tai varren halkaisija D2 = 25 mm voidaan toimittaa pyynnöstä.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Poratankojen asennukseen.
- Vähentää heilahtelua ja tärinää sorvauksessa.
- Käytä Mini-versiota parhaan saavutettavuuden saamiseksi. Käytä Midi-versiota hyvän saavutettavuuden ja vaimennuksen saamiseksi. Käytä Maxi-versiota mahdollisimman suuren tärinän vähentämiseksi.
- Poratankostabilisaattorin kiinnityshalkaisijan on oltava sama kuin poratangon halkaisija.
- Sorvauspalkkia on käytettävä koko pituudelta L2.
- Tee törmäystarkistus CAD-datan perusteella ennen käyttöä: ho7.eu/etool.
- Asenna poratangot ja työkalunpitimet vain, jos ne ovat teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Huomioi lastuamissuunta (H tai V).
- Teolliseen käyttöön.
- Saa käyttää vain suljetussa järjestelmässä ilman ulkopuolista pääsyä.
- Törmäyksen jälkeen muiden esineiden kanssa sitä ei saa käyttää uudelleen ennen täydellistä tarkastusta.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Soveltumaton käyttö
- Älä asenna muita työkaluja tai työkappaleita kuin poratankoja.
- Älä asenna poratankoja, joissa on mutkia tai olakkeita.
- Käytetyn poratangon ulokepituus ei saa olla suurempi kuin 3×D.
- Älä käytä poratankoa, kun poratankostabilisaattori on asennettu koneeseen.
Sopii
Kaikille yleisille porausvarsille.
Rakenne
Runko korkealaatuisesta työkaluteräksestä, pinta ja toiminnalliset pinnat karkaistut.
Etu
Vähemmän heilahteluja ja värähtelyä käytettäessä kaikkien porausvarsi-tyyppien kanssa.
Huomautus
Oikean porausvarren stabilointitukiversion määrittämiseksi on ehdottomasti tehtävä törmäystarkistus Hoffmannin e-Tool-datan avulla eShopista tai ToolScoutista! Suosittelemme käytetyille porausvarsityypeille suurimmaksi ulkonemaksi 3×D.
Stabilointituen maksimiulkonema sis. porausvarsi 8×D.
Porausvarren stabilointituki 7×D tai varren halkaisijalla D2 = 25 mm saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Sisäinen sorvaussyvyys enintään | 5×D |
|---|---|
| Heilahdus | vaimennettu |
| Tuotetyyppi | Poraustankostabilisaattori |
| Siirtymä z akseliin nähden | 8 mm |
| Stabilisaattorin tyyppi | Stabi ⌀ 10 mini |
| Etäisyys nrx sorvauksessa | 0 mm |
| Leikkauspiste v sorvauksessa | -6,18 mm |
| Etäisyys nrx-neulonta | 0 mm |
| Säde rx sorvaus | 9.33 mm |
| C | 1 mm |
| Leikkauspiste u (tikkaus) | 1.95 mm |
| Leikkauspiste u sorvauksessa | 1.87 mm |
| Leikkauspiste neulonnassa | -6,23 mm |
| Keskisiirtymä fmin, uritus | 6.5 mm |
| Keskipoikkeama fmin sorvaus | 6.5 mm |
| Leveys b sorvauksessa | 7 mm |
| Turvallisuushalkaisija dmin sorvaus | 0.6 mm |
| Kiristysholkki d1 | 10 mm |
| Varren pituus ls | 53 mm |
| Kokonaispituus l2 | 109 mm |
| Säde r | 1.2 mm |
| ⌀ d3 | 40 mm |
| Varren halkaisija d2 | 32 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 50 mm |
| Lastuamissuunta | Oikea |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 319461 |
|---|---|
| EAN | 4062406309213 |