Poraustangon stabilointilaite 3×D mini
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaikille yleisesti käytössä oleville poraustangoille.
Rakenne
Runko korkealaatuista työkaluterästä, pinta ja toiminnalliset pinnat karkaistut.
Etu
Vähemmän heiluntaa ja tärinää käytettäessä kaikkien poraustankotyyppien kanssa.
Huomautus
Jotta voit määrittää oikean poraustangon stabilaattoriversion, sinun on ehdottomasti tehtävä törmäystarkistus Hoffmannin e-Tool-tietojen avulla eShopista tai ToolScoutista! Suosittelemme enimmäisulokepituudeksi 3×D käytetyille poraustankotyypeille.
Stabilaattorin enimmäisuloke incl. poraustanko 6×D.
Poraustangon stabilaattori 7×D tai varren halkaisija D2 = 25 mm voidaan toimittaa pyynnöstä.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Poraustankojen asennukseen.
- Vähentää heiluntaa ja tärinää sorvauksessa.
- Käytä Mini-versiota parhaan saavutettavuuden saamiseksi. Käytä Midi-versiota hyvän saavutettavuuden ja vaimennuksen saamiseksi. Käytä Maxi-versiota mahdollisimman suuren tärinänvaimennuksen saamiseksi.
- Poraustangon stabilaattorin kiristyshalkaisijan on oltava sama kuin poraustangon halkaisija.
- Sorvauspuomia on käytettävä koko pituudelta L2.
- Tee ennen käyttöä törmäystarkistus CAD-tietojen perusteella: ho7.eu/etool.
- Asenna poraustangot ja työkalunpitimet vain, jos ne ovat teknisesti virheettömässä ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Huomioi lastuussuunta (H tai V).
- Teolliseen käyttöön.
- Saa käyttää vain suljetussa järjestelmässä ilman ulkopuolista pääsyä.
- Törmäyksen jälkeen muihin esineisiin sitä ei saa käyttää uudelleen ennen täydellistä tarkastusta.
- Käytä vain teknisesti virheettömässä ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä asenna muita työkaluja tai työkappaleita kuin poraustankoja.
- Älä asenna poraustankoja, joissa on mutkia tai olakkeita.
- Käytetyn poraustangon ulokepituus ei saa olla suurempi kuin 3×D.
- Älä käytä poraustankoa, kun poraustangon stabilaattori on asennettu koneeseen.
Sopii
Kaikille yleisesti käytössä oleville porauspuomeille.
Rakenne
Runko korkealaatuista työkaluterästä, pinta ja toiminnalliset pinnat karkaistut.
Etu
Vähemmän heilahteluja ja värinöitä käytettäessä kaikkien porauspuomityyppien kanssa.
Huomautus
Oikean porauspuomin stabilointitukiversion määrittämiseksi on ehdottomasti tehtävä törmäystarkastus Hoffmannin e-Tool-datan avulla eShopista tai ToolScoutista! Suosittelemme suurimmaksi ulokepituudeksi 3×D käytetyille porauspuomityypeille.
Stabilointituen maksimiuloke mukaan lukien porauspuomi 6×D.
Porauspuomin stabilointituki 7×D tai varren halkaisija D2 = 25 mm voidaan toimittaa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Sisäinen sorvaussyvyys enintään | 3×D |
|---|---|
| Heilahdus | vaimennettu |
| Tuotetyyppi | Porausvarren stabilisaattori |
| Siirtymä z akseliin nähden | 15 mm |
| Stabilisaattorin tyyppi | Stabi ⌀ 20 mini |
| Etäisyys nrx sorvauksessa | 0 mm |
| Leikkauspiste v sorvauksessa | -5,39 mm |
| Etäisyys nrx-neulonta | 0 mm |
| Säde rx sorvaus | 15 mm |
| C | 1 mm |
| Leikkauspiste u (tikkaus) | 2.22 mm |
| Säde rx ommel | 15.3 mm |
| Leikkauspiste u sorvauksessa | 2.15 mm |
| Leikkauspiste neulonnassa | -5,44 mm |
| Keskisiirtymä fmin, uritus | 11.5 mm |
| Keskipoikkeama fmin sorvaus | 11.5 mm |
| Leveys b, neulos | 14.3 mm |
| Leveys b sorvauksessa | 14 mm |
| Turvallisuushalkaisija dmin sorvaus | 0.6 mm |
| Kiristysholkki d1 | 20 mm |
| Varren pituus ls | 60 mm |
| Kokonaispituus l2 | 126 mm |
| Säde r | 1.2 mm |
| ⌀ d3 | 40 mm |
| Varren halkaisija d2 | 32 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 60 mm |
| Lastuamissuunta | Oikea |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 319454 |
|---|---|
| EAN | 4062406308896 |