Porauspuomin stabilisaattori 3×D midi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaikkiin yleisesti käytössä oleviin porausvarsiin.
Rakenne
Runko korkealaatuista työkaluterästä, pinta ja toiminnalliset pinnat karkaistut.
Etu
Vähemmän heilahtelua ja tärinää käytettäessä kaikkien porausvarsityyppien kanssa.
Huomautus
Oikean porausvarren stabilointitukiversion määrittämiseksi on ehdottomasti tehtävä törmäystarkastus Hoffmannin e-Tool-datan avulla eShopista tai ToolScoutista! Suosittelemme käytetyille porausvarsityypeille enimmäisulkonemaa 3×D.
Stabilointituen enimmäisulkonema sis. porausvarren 6×D.
Porausvarren stabilointituki 7×D tai varren halkaisijalla D2 = 25 mm toimitetaan pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Sisäinen sorvaussyvyys enintään | 3×D |
|---|---|
| Heilahdus | vaimennettu |
| Tuotetyyppi | Porausvarren stabilisaattori |
| Siirtymä z akseliin nähden | 11 mm |
| Stabilisaattorin tyyppi | Stabi ⌀ 10 midi |
| Etäisyys nrx sorvauksessa | 0 mm |
| Leikkauspiste v sorvauksessa | -6,79 mm |
| Etäisyys nrx-neulonta | 0 mm |
| Säde rx sorvaus | 11.27 mm |
| C | 1 mm |
| Leikkauspiste u (tikkaus) | 1.58 mm |
| Säde rx ommel | 11,6 mm |
| Leikkauspiste u sorvauksessa | 1 mm |
| Leikkauspiste neulonnassa | -6,93 mm |
| Keskisiirtymä fmin, uritus | 6.5 mm |
| Keskipoikkeama fmin sorvaus | 6.5 mm |
| Leveys b, neulos | 9.3 mm |
| Leveys b sorvauksessa | 9 mm |
| Turvallisuushalkaisija dmin sorvaus | 0.6 mm |
| Kiristysholkki d1 | 10 mm |
| Varren pituus ls | 53 mm |
| Kokonaispituus l2 | 89 mm |
| Säde r | 1.2 mm |
| ⌀ d3 | 40 mm |
| Varren halkaisija d2 | 32 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 30 mm |
| Lastuamissuunta | Oikea |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 319456 |
|---|---|
| EAN | 4062406309114 |