Porauspuomin stabilointilaite 3×D maxi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaikille yleisesti käytössä oleville porauspuomeille.
Rakenne
Runko korkealaatuista työkaluterästä, pinta ja toiminnalliset pinnat karkaistut.
Etu
Vähemmän heilahteluja ja värinöitä käytettäessä kaikkien porauspuomityyppien kanssa.
Huomautus
Oikean porauspuomin stabilointitukiversion määrittämiseksi on ehdottomasti tehtävä törmäystarkastus Hoffmannin e-Tool-datan avulla eShopista tai ToolScoutista! Suosittelemme suurimmaksi ulokepituudeksi 3×D käytetyille porauspuomityypeille.
Stabilointituen maksimiuloke mukaan lukien porauspuomi 6×D.
Porauspuomin stabilointituki 7×D tai varren halkaisija D2 = 25 mm voidaan toimittaa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Sisäinen sorvaussyvyys enintään | 3×D |
|---|---|
| Heilahdus | vaimennettu |
| Tuotetyyppi | Porausvarren stabilisaattori |
| Siirtymä z akseliin nähden | 20 mm |
| Stabilisaattorin tyyppi | Stabi ⌀ 16 maxi |
| Etäisyys nrx sorvauksessa | 0 mm |
| Leikkauspiste v sorvauksessa | -11,3 mm |
| Etäisyys nrx-neulonta | 0 mm |
| Säde rx sorvaus | 20 mm |
| C | 1.5 mm |
| Leikkauspiste u (tikkaus) | 3.06 mm |
| Säde rx ommel | 20.3 mm |
| Leikkauspiste u sorvauksessa | 2.93 mm |
| Leikkauspiste neulonnassa | -11,4 mm |
| Keskisiirtymä fmin, uritus | 10 mm |
| Keskipoikkeama fmin sorvaus | 10 mm |
| Leveys b, neulos | 16.8 mm |
| Leveys b sorvauksessa | 16.5 mm |
| Turvallisuushalkaisija dmin sorvaus | 0.6 mm |
| Kiristysholkki d1 | 16 mm |
| Varren pituus ls | 53 mm |
| Kokonaispituus l2 | 107 mm |
| Säde r | 1.2 mm |
| ⌀ d3 | 40 mm |
| Varren halkaisija d2 | 32 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 48 mm |
| Lastuamissuunta | Vasen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 319458 |
|---|---|
| EAN | 4062406309183 |