Kierrepakkaperuspidin pituuskompensoinnilla VDI 40 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
VDI-varsi.
Tukeva pidin, kaikki toiminnalliset pinnat karkaistu ja hiottu. Pituuskompensointi vedolle ja puristukselle mittatarkan ulkokierteen valmistukseen. Standardin DIN mukaisen kierrepakan kiinnitys (pyöreä malli).
Etu
- Pienemmät kustannukset modulaarisen järjestelmän ansiosta.
- Kaikki vaihto-osat sopivat peruspitimeen.
- Keskitetty jäähdytysnesteen syöttö.
- Tarkka myös pitkissä kierteissä.
- Korkea kierrelaatu.
Käyttötiedot
Ulkokierteiden valmistus kierrepakalla. Käyttö ensisijaisesti sorveissa, mutta soveltuu myös jyrsinkoneisiin.
Lisävarusteet
Kierrepakka-adapteri nro 319795.
Tekniset tiedot
| Pituuskompensoinnin paine | 4 mm |
|---|---|
| Pituuskompensointi, veto | 12 mm |
| Tuotetyyppi | Kierrepakanpidin |
| Värikoodi VDI-varrelle | VDI 40 |
| ⌀ d2 | 70 mm |
| Pituus l | 73 mm |
| Pituuskompensoinnin paine | 4 mm |
| Pituuskompensointi, veto | 12 mm |
| ⌀ d1 | 40 mm |
| VDI-koko | 40 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G31979340 |
|---|---|
| EAN | 4062406239855 |