Jäähdytysnestesuutin MiniKD pallonivelellä 10x50
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
MiniKD on jäähdytysnestesuutin, joka koostuu ruostumattomasta teräksestä valmistetusta pallosta ja kierteestä sekä joustavasta komposiittimateriaalista valmistetusta putkesta. Osat on liitetty kiinteästi toisiinsa.
Rakenne
Kohdennettuun jäähdytykseen ja voiteluun terän särmälle sekä optimaaliseen lastunpoistoon.
MiniKD on kehitetty erityisesti käytettäväksi kompakteissa VDI-pitimissä, mutta sopii myös moniin muihin ulkoisella jäähdytyksellä varustettuihin työkalupidikkeisiin. Se erottuu helpon käsiteltävyyden ja täydellisesti säädettävän jäähdytysnesteputkensa ansiosta. Asennus on erittäin helppoa.
Erityisesti kompakteihin VDI- ja BMT-pitimiiin jäähdytysnestereiällä.
Ruostumattomasta teräksestä valmistettu rakenne, joustava putki voidaan taivuttaa särmälle. Maks. paine enintään 10 bar.
Huomautus
Sopivat kierreadapterit ja jatkokappaleet, katso 319476 ja 319477.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jäähdytysnestesuuttin |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Putkiläpiviennin halkaisija | 4 mm |
| Tyyppi | MiniKD |
| Pallon ⌀ | 10 mm |
| Putken pituus | 50 mm |
| Toteutus | Pallonmuotoinen pää |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G31947010X50 |
|---|---|
| EAN | 4260711110375 |