Kierretiivisteaine 18-10
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tiivistysaineet korvaavat hamppua, tiivistysnauhaa ja -tahnaa ja kestävät kaasuja, nesteitä, ilmaa, vettä, öljyä, hiilivetyjä ja monia kemiallisia tuotteita.
Täydellinen pintakontakti takaa 100 % tiiveyden. Uudelleenkiristys ja asennon korjaukset voidaan tehdä tavallisilla työkaluilla asennuksen aikana ennen aineen kovettumista. Tiivistysaineen jäämät eivät tuki suodattimia ja venttiilejä.
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen tiivistysaineen levittämistä.
Käyttötiedot
Matalalujuuksinen elastinen putki- ja kierretiiviste PTFE:llä, enintään 2 tuuman kierteelle.
Malli
Tiivisteaineet korvaavat hampun, tiivistenauhan ja -pastan ja kestävät kaasuja, nesteitä, ilmaa, vettä, öljyä, hiilivetyjä ja monia kemikaaleja.
Täydellinen pintakosketus takaa 100 % tiiveyden. Uudelleenkiertäminen ja asennon korjaukset voidaan tehdä tavallisilla työkaluilla asennuksen aikana ennen kuin aine kovettuu. Tiivisteainejäämät eivät tuki suodattimia ja venttiilejä.
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen tiivisteaineen levittämistä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tiivistysaine |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 50 ml |
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 10–25 °C |
| Lämpötila-alue | -55–150 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 6–11 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M50 |
| Sopiva käyttökohde | Putkitiivistys; Pintatiivistys |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | anaerobinen metakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 1–3 h |
| Dynaaminen viskositeetti | 17000–50000 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | matalalujuinen |
| Tiheys | 1 g/cm3 |
| Kierrekoolle tuuma | 2 tuumaa |
| Väri | valkoinen |
| Valmistajan merkintä | 18-10 |
| Vaaramerkintä | GHS07: Huutomerkki |
| Ominaisuus | fluoresoiva UV-valossa |
| Käsin kireälle jälkeen | 20–40 min |
| Suurin rako | 0.3 mm |
| Kierretyypille | Kaikki |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08332218-10 |
|---|---|
| EAN | 2050002005235 |