Teflon-tiivistysnauha 12 m Karkea
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tiivistysaineet korvaavat hampun, tiivistysnauhan ja -pastan ja kestävät kaasuja, nesteitä, ilmaa, vettä, öljyä, hiilivetyjä ja monia kemikaaleja.
Täydellinen pintakosketus takaa 100 % tiiviyden. Uudelleenkiristys ja asennon korjaukset voidaan tehdä tavallisilla työkaluilla asennuksen aikana ennen aineen kovettumista. Tiivistysainejäämät eivät tuki suodattimia ja venttiilejä.
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen tiivistysaineen levittämistä.
Käyttötiedot
PTFE-kierretiivistysteippi FRp soveltuu: ilma, vesi, typpikaasu, kaasu enintään 7 bar, propaani, butaani, ammoniakki, vety, happi, liuottimet, hapot, emäkset, polttoaineet, jäähdytysneste, höyry; väliaineesta, putkistosta ja kierrekoosta riippuen käyttökelpoinen noin 170 bariin asti (omat kokeet tarpeen).
Rakenne
Tiivistysaineet korvaavat hamppua, tiivistysnauhaa ja -tahnaa ja kestävät kaasuja, nesteitä, ilmaa, vettä, öljyä, hiilivetyjä ja monia kemikaaleja.
Täydellinen pintakosketus takaa 100 % tiiviyden. Takaisinkierrätys ja asennon korjaukset voidaan tehdä tavanomaisilla työkaluilla asennuksen aikana ennen aineen kovettumista. Tiivistysaineen jäämät eivät tuki suodattimia ja venttiilejä.
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen tiivistysaineen levitystä.
Tekniset tiedot
| Varastointilämpötila | 20 °C |
|---|---|
| Lämpötila-alue | −240 °C |
| Ominaisuus | ei tartu; palamaton; ei haurastu; ei tartu; palamaton; ei haurastu; ei tartu; palamaton; ei haurastu |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 60 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Polytetrafluorieteeni (PTFE) |
| Kierretyypille | karkea |
| Väri | valkoinen |
| Leveys | 12 mm |
| Pituus | 12 m |
| Valmistajan merkintä | GRp |
| Paksuus | 0,1 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G083319COARSE |
|---|---|
| EAN | 4260205360033 |