Erittäin tehokas liimanauha. läpikuultava 50X5,5
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
3M™ 4411 on erittäin suorituskykyinen tiivistenauha, joka tarttuu kosketuksesta moniin metalleihin ja muoveihin ilman kuivumisaikoja, tippumista tai likaantumista. Mukautuu ääriviivoihin, reunoihin, niitteihin ja ruuvien kantoihin niin, että saavutetaan vedenpitävä tiivistys. Erittäin sään ja UV-säteilyn kestävä.
Ohje
3M™-tuotteiden vähimmäissäilyvyysaika pätee noudatettaessa määritettyjä varastointiohjeita.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Varastointilämpötila | 15 - 38 °C |
| Väri | läpinäkyvä |
| Leveys | 50 mm |
| Pituus | 5.5 m |
| Valmistajan merkintä | 4411N |
| Paksuus | 1 mm |
| Vetolujuus | 0.22 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Huomautus | kosteudenkestävä; UV-kestävä; taipuisa; säänkestävä; kosteudenkestävä; UV-kestävä; taipuisa; säänkestävä; kosteudenkestävä; UV-kestävä; taipuisa; säänkestävä |
| Lämpötilankestävä enintään | 90–150 °C |
| Liimalujuus teräksellä | 1.34 N/mm |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
| Liimamassa | Akryyli |
| Varastoinnin ilmankosteus | 30 - 70 % |
| Elastisuus | 547 % |
| Pidikkeen materiaali | Ionomerikalvo |
| Käyttö | Tiivistys; Sulkeminen; Tiivistys; Sulkeminen; Tiivistys; Sulkeminen |
| Liner saatavilla | kyllä |
| Teippien määrä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08377050X5,5 |
|---|---|
| EAN | 4054596382770 |