Eristysnauha BLACK
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
3M™ Temflex® 165 on yleiskäyttöinen, pehmeä PVC-eristysteippi. Vaikeasti syttyvä. Itseirtoava, kestää hyvin öljyjä ja liuottimia.
Käyttö
Eristämiseen, niputtamiseen, kiinnittämiseen ja väreillä merkitsemiseen.
Ohje
3M™-tuotteiden vähimmäissäilyvyysaika pätee noudatettaessa määritettyjä varastointiohjeita.
Tekniset tiedot
| Varastointilämpötila | 20 - 23 °C |
|---|---|
| Vetolujuus | 2 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | musta; musta; musta |
| Leveys | 15 mm |
| Pituus | 10 m |
| Valmistajan merkintä | 3M® Temflex® 165 |
| Lämpötilankestävä enintään | 90 °C |
| Paksuus | 0.15 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.2 N/mm |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50 - 60 % |
| Elastisuus | 200 % |
| Pidikkeen materiaali | PVC-kalvo |
| Käyttö | Merkintä; Eristys; Merkintä; Niputus; Merkintä; Eristys; Merkintä; Niputus; Merkintä; Eristys; Merkintä; Niputus |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G083652BLACK |
|---|---|
| EAN | 4054596613904 |